Kom igang med diskusjonsforumet

Lurer du på hvordan du kan benytte vårt diskusjonsforum? Her er en kjapp ABC for å få deg igang.

Websiden

05. februar 2009

For å kunne benytte diskusjonsforumet, må du være medlem på vår webside viover60.no. Å være medlem vil si å være registrert bruker av websiden. Det er gratis å være medlem, og det må ikke forveksles med å være abonnent på magasinet.

Slik registrerer du deg som medlem:

  1. Gå til forumet og klikk på Registrer deg-knappen fra forumets forside. Registrering er gratis og bare noe du trenger å gjøre én gang.
  2. Herfra kommer du til en side hvor vi spesifiserer våre vilkår for medlemsskap. Før du kan bli medlem må du godkjenne våre vilkår ved å klikke på "Jeg godtar disse vilkårene" nederst på siden.
  3. Så kommer du til et skjema hvor du må fylle ut ditt ønskede brukernavn, din e-postadresse og ditt ønskede passord. Merk at e-postadresse og passord må fylles ut to ganger for å kontrollere for tastefeil. Nederst i skjemaet må du fylle ut bekreftelseskoden du ser i bildet. Dette gjøres for at vi ønsker å forsikre oss om at du er et menneske, og ikke et dataprogram som er ute etter å legge inn spam i forumet.
  4. Klikk på OK. Hvis alt er korrekt utfylt og brukernavnet er ledig, så vil du få beskjed om at kontoen er opprettet, men at forumet krever at du bekrefter e-postadressen din, og at en bekreftelseskode er sendt til din e-postadresse. Denne kontrollen gjør vi for å sikre oss at du er innehaver av e-postadressen du oppga i punkt 3, og ikke utgir deg for å være en annen.
  5. Normalt sett skal du sekunder etter at du har trykket på OK få inn en e-post med informasjon om hvordan du bekrefter e-postadressen din. I e-posten vil det stå noe sånt som "Du kan aktivere den (brukerkontoen) ved å klikke på følgende link:". Klikk på lenken som står under denne teksten, og du vil automatisk bli tatt til forumet hvor du får beskjed om at brukerkontoen din er aktivert.
  6. Fra forumets forside kan du nå klikke på logg inn for å gå til innloggingen. Her skriver du inn ditt brukernavn og passord som du oppga i punkt 3.
  7. Gratulerer! Du er nå logget inn og kan begynne å diskutere på VI OVER 60s diskusjonsforum! For fremtidige besøk på forumet trenger du bare logge inn — selve registreringen behøver du bare gjøre én gang.

Kommentarer lenger ned på siden

 
 

Siste diskusjoner:

Gå til forumet Bli medlem
 

4 Kommentarer

Feed
  1.  
     
    Jeg mener at i dette forum for ganske godt voksne bør hovedregelen være at man undertegner innlegg med fullt navn, ikke kaster seg på den ungdommelige motebølgen og bloggestilen med kun fornavn eller psevdonym. Det siste kan selvsagt være berettiget ved spesielle ømtålige emner eller personlige opplevelser hvor diskresjon kan være ønskelig. Anonymitet pga. "falsk beskjedenhet" anser jeg ikke som en dyd.Det bør være mere interessant og seriøst å dele meninger, holdninger og opplevelser i full offentlighet, og også åpne for personlige kontakter i forlengelse av denne møteplass. Mvh. Ola Svorken
  2.  
     
    Jeg er en "storforbruker" ;-) av bilder. Og tviholder på påstanden om at et bilde forteller mere en tusen ord. Hva med å kunne legge ut egenproduserte bilder, - og gjerne medfølgende tekst til disse, - på dette nettstedet. Som muligens kunne kalles reiseskildringer, - billedfortellinger, - egne opplevelser i tekst og bilder, - ja fantasien er egentlig den eneste begrensningen i så måte. Egne tråder med undertråder, - myndig styrt og tilrettelagt av moderator med linker fra ande nettsteder kun med en link til "billedfortellingen" for å spare plass. Hva med det?? Flemming
  3.  
     
    Etterlattepensjon må deles etter ekteskapelig tjenstetid med förre makan I mitt fall har min man varit gift 6 år med förre makan och just nu 10 år med mig. Jag är 64 år och min man är 61 år Han är norsk och jag är svensk Hur må jag dela med min mans ex Anki
  4.  
     
    Nå er det, som de fleste sikkert har oppdaget, helt uproblematisk å legge ut bilder både på forumet og på den nye møteplassen, så her er det bare å begynne opplastingen! :)

Kommenter

 

Lover & regler

  • Kjøp og salg av eiendom

    De fleste eiendomsmeglere er skikkelige folk som gjør jobben slik de skal. Men det finnes unntak. Loven stiller strenge krav til meglerne og skal sørge for sikkerhet for kjøper og (...)

  • Penger til barna

    Vi har vår kapital bundet i hus, men ønsker likevel at barna skal få nyte godt av bestemmelsen om inntil ½G i gave. Vi ønsker ikke å ta opp lån (...)

  • Kan vi kjøpe festetomten?

    Vi ønsker å kjøpe festetomten der hytta vår ligger. Skal jeg melde øns­ke om innløsning av tomten på betalingsdato eller ved utgangen av året? Sier loven noe om innløsningssum?

Penger & pensjon

  • Det er enkelt å bytte bank

    Du kan du tjene mye på å bytte bank. Dessuten er lett å sammenligne bankenes prising av tjenester og rentepolitikk.

  • Seniortillegg istedenfor AFP

    Jeg var ansatt i en bedrift som tilbød meg et seniortillegg hvis jeg ville jobbe videre istedenfor å gå av med AFP. Tilbudet virket attraktivt, så jeg utsatte pensjonsalderen med (...)

  • Jeg har lang ansiennitet

    Neste år har jeg tenkt å gå av med tjenestepensjon. Da har jeg over 30 år i Oslo kommune inklusive seks års tillegg da jeg var hjemme med barna da (...)

Oss imellom

  • Norge i et nøtteskall

    Rundturen i området mellom øst og vest, fra øverst i Hallingdalen via Hardanger og Sogn og tilbake, er et av turist-Norges mest profilerte tilbud.

  • Å velge med magen

    Intuisjon eller magefølelse er noe vi alle har, men er vi i stand til å bruke den konkret og effektivt? På Intuisjonsskolen mener de det er mulig.

  • Sløser bort milliarder på elektronikk

    Teknologikåte briter kjøper hvert år elektronikk for 52 milliarder pund som de ikke gjør seg nytte av.

Helse

Ekspertene svarer

  • Seniortillegg istedenfor AFP

    Jeg var ansatt i en bedrift som tilbød meg et seniortillegg hvis jeg ville jobbe videre istedenfor å gå av med AFP. Tilbudet virket attraktivt, så jeg utsatte pensjonsalderen med (...)

  • Penger til barna

    Vi har vår kapital bundet i hus, men ønsker likevel at barna skal få nyte godt av bestemmelsen om inntil ½G i gave. Vi ønsker ikke å ta opp lån (...)

  • Høyt blodtrykk: Medisin nødvendig?

    Jeg får en rekke medisiner for høyt blodtrykk, føler meg frisk. Er det nødvendig? Jeg er 70 år og synes jeg kan slippe alle disse tablettene.